Generalny remont silnika samochodowego – czy to się opłaca?

Używany samochód z dużym przebiegiem może wymagać generalnego remontu silnika. Remont silnika jest bardzo skomplikowany i kosztowny. Taka konieczność remontu z reguły przeprowadzana jest po ok 350 a 400 tysięcy kilometrów przebiegu – pamiętajmy, że ten przelicznik jest podawany dla starszych samochodów.

Co jest przyczyną zużycia silnika?

Obciążenie silnika na niskich obrotach przyczynia się do szybkiego zużycia części. Brak płynnej jazdy również doprowadza silnik do przeprowadzania generalnego remontu. Taki remont przeprowadzany jest przy zerwaniu paska lub łańcucha rozrządu. O tym kiedy wymienić rozrząd w silniku więcej radzi mechanik z Legnicy na Legnica Info. Pamiętajmy, że zerwanie doprowadza do zatarcia silnika. Może lepiej kupić używany silnik niż robić remont silnik. Z reguły jest to opcja bardziej opłacalna. Ale również wiąże się z ryzykiem, nie wiemy ile pochodzi.

Oczywiście używany silnik może sprawować się bez zarzutów, ale może też być już w jakiś sposób uszkodzony. Wszystko zależy od tego, jakiego pochodzenia będzie silnik oraz w jakim stanie jest także nasz samochód.

Jaki jest koszt remontu silnika?

Generalny remont silnika wiąże się z poważnymi kosztami. Remont mający przeprowadzić w starych samochodach jest nieopłacalny. W większych wypadkach nawet potrafi przekroczyć wartość samochodu. Koszt kapitalnego remontu silnika może wynieść nawet ok 10 000 tys. złotych.

Kupno używanego samochodu zawsze się wiąże z kosztami i też z reguły nie wiemy na co trafimy i ile dana część jeszcze posłuży. Decydując się na takie auto musisz się liczyć z pojawieniem się poważnych i kosztownych usterek.