Jakie ubezpieczenie auta wybrać?

Stressed woman calling on phone to repairman or car insurance after breakdown

Porównywarka ubezpieczeń może być bardzo przydatna wtedy, gdy zastanawiamy się nad tym, jakie ubezpieczenie auta wybrać. Wiadomo, że na mocy obowiązującego prawa wykup takiego zabezpieczenia jest obecnie obowiązkowy.

Jak zatem wybrać to właściwe, aby potem nie żałować? Na początku warto wyjaśnić, które ubezpieczenia koniecznie trzeba wykupić. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie z tej najbardziej znanej grupy polisy (tj. OC, AC, assistance i NNW) są obowiązkowe. Weźmy na przykład Autocasco. Jest ono dobrowolne, zaś jego funkcja polega na ochronie uszkodzeń, którym może ulec samochód w trakcie użytkowania. Co ważne nie ma tu żadnego znaczenia, czy dana szkoda wynikła z naszych działań, czy też spowodowana była działaniem osób trzecich. Każde ubezpieczenie AC jest obwarowane jednak dość sporą ilością klauzul determinujących jego wypłatę. Warto ze wszystkimi dokładnie i wnikliwie się zapoznać, by później nie zostać niemile zaskoczonym. Kolejną polisą, gdy chodzi o dobrowolne ubezpieczenia jest assistance. W jej ramach otrzymujemy darmową pomoc na terenie całego kraju w przypadku awarii pojazdu. Zakup takiej opcji jest więc doskonałym pomysłem dla każdego, kto nie chce martwić się w takich sytuacjach o holowanie pojazdu, czy też nerwowo szukać najbliższej pomocy drogowej.

Kolejnym produktem ubezpieczeniowym jest NNW, chroniąca od następstw nieszczęśliwych wypadków. Bardzo często jest ono proponowane do kupowanego obowiązkowo OC. Ona ma z kolei chronić nasze interesy, gdy w wyniku wypadku poniesiemy śmierć, lub też zdarzy się to naszym pasażerom. Reasumując wiec całość trzeba jasno stwierdzić, że wyłącznie ubezpieczenie OC jest obligatoryjne. Niemniej jednak pamiętajmy, że wszystkie inne polisy mają na celu chronić nasz majątek w przypadku nagłych zdarzeń losowych. Z pewnością warto się nad nimi pochylić, gdyż praktyka życiowa niejednokrotnie pokazała, jak przydatne w praktycznych sytuacjach bywa dobra polisa ubezpieczeniowa.

Dodatkowym argumentem za ich nabyciem jest też fakt, że dziś możemy je zakupić wygodniej, niż kiedykolwiek przedtem. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje bowiem możliwość dokonywania transakcji przez Internet. Całość procesu możemy więc zrealizować całkowicie online bez konieczności wychodzenia z domu.

1 thought on “Jakie ubezpieczenie auta wybrać?

  1. Ostatni raz podczas szukania ubezpieczenia samochodu korzystałem z porównywarki i jestem bardzo zadowolony.

Comments are closed.