Listwy ozdobne tuningowe do samochodów

Każdy kierowca wie doskonale, że samochód musi być przede wszystkim sprawny technicznie. Dlatego każdy fan motoryzacji, zakochany w swojej maszynie, dba o nią i  stara się doprowadzić ją do stuprocentowej sprawności. Kiedy już uda się dojść do takiego stanu, w sercu pasjonaty motoryzacji może pojawić się pewna pustka. Zwyczajnie nie ma już czego naprawić. Wtedy rozwiązaniem może być tuning, czyli doprowadzenie do sytuacji, w której samochód działa i wygląda lepiej, niż kiedy opuszczał salon.

Na początku przygody z tuningiem można wybrać dwie drogi. Tuning mechaniczny, zwiększający moc, czy poprawiający prowadzenie się samochodu lub tuning wizualny, poprawiający jego wygląd. Tym razem skupimy się na tej drugiej drodze, czyli tuningu wizualnym.

Duża część tunerów amatorów swoją przygodę z pasjonującym hobby, jakim bez wątpienia jest tuning, rozpoczyna od poprawy zewnętrznego wyglądu swojego ukochanego samochodu, czyli od wspomnianego wcześniej tuningu wizualnego. Ta droga jest znacznie bardziej przystępna dla początkującego tunera i co często nieporównywalnie tańsza od tuningu mechanicznego. Jednak ta z pozoru łatwiejsza droga, kryje w sobie niebezpieczne pułapki. Bardzo łatwo jest bowiem przesadzić i sprawić, że samochód będzie wyglądał kiczowato i będzie przez innych kierowców określany jako: „wieś tuning”.

W związku ze wspomnianą pułapką warto swoją przygodę z tuningiem wizualnym zacząć od małych rzeczy, takich jak moldingi, czyli proste, ozdobne listwy. Dodanie takich upiększaczy lub wymiana fabrycznych listew na listwy tuningowe może wydawać się małym i nieznaczącym zabiegiem. Efekty mogą się jednak okazać znacznie większe, niż mogłoby się wydawać. Co więcej, taki subtelny zabieg sprawia często, że osoby postronne nie zdają sobie sprawy, że cokolwiek w samochodzie było zmieniane, a mimo tego mają wrażenie, że tak zmodyfikowany samochód z jakiegoś powodu wygląda lepiej.

Kolejną zaletą wymiany listw, na listwy tuningowe jest fakt, że taką modyfikację możesz wykonać samodzielnie. Nie musisz jechać do specjalistycznego serwisu. Wystarczy, że przez internet zamówisz odpowiedni model i w wolne sobotnie popołudnie poświęcisz kilka godzin swojego czasu.