Historia motoryzacji

Retro Car Headlamp Closeup. Classic Car Theme.

Aby zrozumieć historię motoryzacji trzeba uznawać jej wartość. Niezwykle ważne jest wyczucie, które elementy rzeczywistości miały największy wpływ na dzieje motoryzacji. Każdy chciałby mieć styczność z kultowymi samochodami: Datsun 240Z, Mercedes W126, Lamborghini Countach czy Lancia Stratos HF. Najlepszą radą jest zapoznawanie się z motoryzacja krok po kroku. Współczesne auta mają zupełnie inne mechanizmy i funkcjonalności, które warto poznać.


Japonia stawia na bezpieczeństwo pojazdów. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na ochronę osób przebywających w świecie wirtualnym. Nie wystarczą już tylko zabezpieczenia systemów operacyjnych. Zdaniem ekspertów z Japonii nadszedł czas zabezpieczania pojazdów, które są w jakiś sposób połączone z Internetem lub zawierają elektronikę związaną z programowaniem. Algorytmy niekiedy zawodzą, więc trzeba koniecznie pomyśleć nad bezpieczeństwem. Samochody będą wyposażone w Big Data.
Toyota Safety Sense będzie pierwszym pojazdem wyposażonym w Big Data. Big Data wśród samochodów będzie zapobiegać niekontrolowanemu przyspieszaniu. Wszelkie samochody tej marki będą powoli wykorzystywać ten zabieg technologiczny. Connected cars ma być coraz częściej spotykane dlatego Big Data wśród samochodów zrewolucjonizuje rynek i da nowe możliwości bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej. Pasażerowie będą mogli czuć się bezpieczniej. Zastosowanie Big Data wśród samochodów wiąże się z przetwarzaniem i gromadzeniem dużej ilości danych, które posłużą do analizy i doskonalenia narzędzi zabezpieczających podróżowanie samochodem. Nie bez znaczenia są obecne statystyki informujące o liczbie wypadków oraz liczbie śmiertelnych kolizji.


Jedziesz po swoją kochaną córeczkę. Widzisz, że kilka samochodów się spieszy i chce gdzieś szybciej dotrzeć. Na całe szczęście ich samochody są wyposażone z Big Data, która stawia na bezpieczeństwo i uniemożliwia im szybszą jazdę. Dzięki temu unikasz kolizji. Wchodzisz do przedszkola i zabierasz ze sobą swoje maleństwo. Jest zadowolona, bo kocha jeździć z Tobą samochodem. Jest tak tylko dzięki temu, że informatycy postanowili zaprogramować urządzenie dla motoryzacji. Dzięki Big Data jest dużo mniej prawdopodobne, że samochód spowoduje stłuczkę czy kolizję. Wcześniej nie było Big Daty wśród samochodów. Kierowcy mogli jechać z prędkością, którą tylko chcieli. Nie patrzyli, czy ktoś wiezie dziecko, czy ktoś jedzie po maleństwo, widzieli tylko swoją potrzebę prędkości. Na szczęście Japonia postawiła na bezpieczeństwo. Prawda, że taka opcja jest dużo wygodniejsza i zwiększa chęć jazdy z potomstwem?


Big Data wśród samochodów będzie zapobiegało niekontrolowanemu przyspieszeniu. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Jednocześnie ma zmniejszyć się liczba ofiar wypadków drogowych. Bezpieczeństwo ma być priorytetem w Japońskich samochodach Toyota Safety Sense. Przewiduje się, że z czasem jeszcze inne modele będą wyposażone w technologie.

1 thought on “Historia motoryzacji

  1. Starsze samochody może nie są tak dobrze wyposażone, ale mają „duszę” i wiele z nich to prawdziwe klasyki motoryzacji.

Comments are closed.