Samochody na minuty – oto, co warto wiedzieć!

W dzisiejszych czasach usługi transportowe przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem samochodów na minuty. Jest to usługa funkcjonująca z powodzeniem w dużych miastach i wzbudzająca spore zainteresowanie wśród licznej grupy odbiorców.

Wynajem samochodów na minuty jest usługą odznaczającą się licznymi zaletami. W przeciwieństwie do pozostałych form najmu pojazdów nie wymaga zawierania pisemnych umów. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację PANEK CarSharing, która jest niezbędna do otworzenia samochodu, zakończenia najmu oraz do zgłaszania usterek i realizowania opłat za przejazdy. Auta odbiera się ze specjalnych stref oznaczonych logo usługodawcy – w tych miejscach należy też je zostawiać, przy czym punkty odbioru i zwrotu pojazdu nie muszą być jednakowe. Samochód na minuty to znakomita alternatywa dla transportu publicznego oraz prywatnych przewoźników.

Auta na minuty – co można wynająć?

W ramach omawianej usługi udostępniane są głównie osobowe samochody przystosowane do jazdy po mieście. Warto pamiętać o tym, że na minuty można wypożyczyć również i inne pojazdy. Świetnym przykładem jest tutaj bus do wynajęcia na minuty. Kierowcy, którym zależy na wypożyczeniu takiego pojazdu, muszą spełnić pewne warunki takie jak np. wydanie określonej kwoty w aplikacji. Decydując się na korzystanie z wynajmu minutowego, należy wcześniej sprawdzić, konkretnie z jakich aut składa się flota danej firmy.

Auta na minuty – to jest ważne!

Wynajem samochodów na minuty to proste formalności. Założenie i aktywowanie konta w aplikacji jest równoznaczne z akceptacją regulaminu najmu. Opłaty są pobierane za realny czas przejazdu i pokonany dystans. Warunkiem do korzystania z aplikacji jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Trzeba mieć aktualną kartę płatniczą, z której są pobierane płatności za przejazdy. Prezentowana usługa jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Idealnie wpisuje się w potrzeby kierowców poszukujących nowoczesnych rozwiązań w zakresie transportu.