Czy warto kupić używanego Forda Rangera V?

Ranger to jeden z najbardziej znanych modeli aut produkowanych przez amerykański koncern Ford. Jest to samochód osobowy typu pickup klasy średniej, którego historia rozpoczęła się w 1982 r., kiedy z fabryki wyjechały pierwsze egzemplarze tego auta.

Ford Ranger V – najważniejsze informacje

Piąta generacja Rangera była produkowana w latach 2011-2022 (wyjątkiem były Stany Zjednoczone, gdzie produkcja tego pojazdu ruszyła w 2018 r.). W przeciwieństwie do poprzednich generacji Ford Ranger V wyróżniał się globalnym charakterem. W procesie konstrukcyjnym po raz ostatni brała udział Mazda. W porównaniu z poprzedniczkami „piątka” doczekała się nowego wyglądu i masywniejszej sylwetki. Zmiany objęły również układ napędowy, który został udoskonalony. W 2018 r. na rynku pojawił się Ford Ranger Raptor – sportowo-wyczynowa odmiana Rangera z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów. O dużej popularności Forda Rangera V świadczy m.in. tytuł „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013”. Samochód szybko podbił serca zarówno kierowców, jak i ekspertów z branży motoryzacyjnej.

Ford Ranger V – dlaczego warto?

W opinii klientów salonu Autoplaza zakup Forda Rangera piątej generacji jest świetnym pomysłem z wielu powodów. Auto jest chwalone m.in. za znakomitą widoczność oraz za mocne i wytrzymałe jednostki napędowe. Pojazd ten to bardzo dobra inwestycja na długie lata – zwłaszcza że usterki, które oczywiście się zdarzają, nie należą do poważnych. Koszt ich naprawy nie zatem zbyt wysoki. Poza tym samochód jest wygodny i zapewnia wysoki komfort podczas jazdy. Ma przestronne wnętrze i funkcjonalny kokpit.

Ford Ranger V – jak kupić używany egzemplarz?

Przy zakupie używanego Forda Rangera V trzeba się kierować takimi samymi przesłankami, jak w przypadku innych aut z drugiej ręki. Pojazd trzeba dokładnie obejrzeć od zewnątrz i od środka oraz zabrać na jazdę próbną, najlepiej połączoną z wizytą w zaufanym warsztacie. Koniecznie należy również zapoznać się z dokumentacją serwisową oraz dokumentami potwierdzającymi legalne pochodzenie auta.

https://www.autoplaza.com.pl/